State officials and experts from 23 countries are gathering: How will the new international order be established? (Aydınlık, 15.04.21)

Vatan Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosu, dünya çapında bir çevrimiçi sempozyum düzenliyor. “Yeni Uluslararası Düzen” (New International Order – NINTO) başlığıyla yapılacak sempozyumda 23 ülkeden 38 devlet yöneticisi ve uzmanlar yer alacak.

Etkinliğin açılış konuşmasını Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek yapacak. 17 Nisan Cumartesi günü yapılacak sempozyumun sunumları İngilizce olacak ve Youtube’tan da canlı yayınlanacak.

ABD’NİN NEOLİBERAL DÜZENİ ÇÖKTÜ

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkanı Prof. Dr. Semih Koray’ın imzasını taşıyan davet mektubu şu şekilde başlıyor: “ABD hegemonyasını sürdürme ve pekiştirmeye hizmet eden neoliberal uluslararası düzen çökmüştür. Dünya, adil ve eşitlikçi yeni bir düzen arayışı içine girmiştir.”

ABD hegemonyasına direnen tüm ülkelerin yeni bir uluslararası düzen inşası için bir araya gelmesi gerektiği belirtilen metinde söz konusu alternatifin bütün ülkelerin deneyim ve birikiminden yararlanarak gerçekleştirilebileceği vurgulanıyor.

https://aydinlik.com.tr/haber/23-ulkeden-devlet-yoneticileri-ve-uzmanlar-toplaniyor-yeni-uluslararasi-duzen-nasil-kurulacak-240921

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *